Główne cele szkolenia BHP


Każdy kurs odbywa się w jakimś konkretnym celu. Nawet szkolenie BHP organizowane jest po to, by przyszli bądź stali pracownicy mogli jeszcze lepiej przygotować się do czekających na nich obowiązków.

Takie szkolenie ma na celu przede wszystkim zapoznanie pracownika ze wszystkimi przepisami wchodzącymi w skład kodeksu pracy. Pokazuje ono również, jak należy dbać o bezpieczeństwo własne czy innych ludzi, a także w jaki sposób utrzymywać prawidłową higienę. Często też szkolenia bhp poznań tego rodzaju zawierają pewne elementy pierwszej pomocy. Osoby, które wezmą w nich udział, dowiedzą się bardzo szybko, jak należy pomóc rannemu czy jak należy się zachować w przypadku omdlenia drugiej osoby.

Jako że na każdym stanowisku pracowniczym wykonuje się nieco inne zadania, kursy BHP mają często zupełnie inny przebieg. Pracownicy biurowi nie muszą bowiem wiedzieć, jak poradzić sobie na dużych wysokościach, podczas gdy dla budowlańców taka wiedza będzie po prostu bezcenna. Z tego powodu szkolenia tego rodzaju zazwyczaj odbywają się w samych placówkach firmowych, gdzie można najlepiej zaprezentować pracownikom różne elementy związane z ich obowiązkami. To z kolei sprawia, że załoga czuje się potem bezpieczniej.