Jak wybielić zęby?


Szkliwo wraz z upływem czasu traci swój pierwotny odcień. Nawet to naturalne nie jest zupełnie śnieżnobiałe, ale jednak pewne czynniki mogą doprowadzić do tego, że stanie się jeszcze mniej estetyczne, mocno zażółcone, a na jego powierzchni pojawią się drobne ciemne plamki. Taka barwa szkliwa na pewno nie jest niczym estetycznym, dlatego każdy, komu ona dokucza, chciałby jakoś ją zmienić. A czy stomatolog może pacjentowi pomóc w tej kwestii? A może jednak lepiej wypróbować domowe metody na wybielenie zębów, których w Internecie da się znaleźć całe mnóstwo? Jaką drogę obrać, aby efektywnie rozjaśnić szkliwo i w końcu móc odsłonić przed całym światem swój piękny, śnieżnobiały uśmiech?chirurgia stomatologiczna Poznań

Zwykła szczoteczka do zębów i pasta (nawet ta wybielająca) na pewno nie poradzą sobie z dogłębnym oczyszczeniem uzębienia. A sami lekarze w większości przypadków są przeciwnikami past wybielających. Zawierają one mnóstwo agresywnie działających substancji i związków ściernych, które w sposób mechaniczny oczyszczają szkliwo, jednocześnie pozbawiając go zewnętrznego zabezpieczenia i powodując jego nadwrażliwość. Efektywne i bezpieczne usuwanie przebarwień może przeprowadzić wyłącznie dentysta lub higienistka. Zabieg nazywa się usuwaniem kamienia nazębnego i jest całkowicie bezbolesny, dzięki czemu pacjenci mogą bez obaw z niego skorzystać. Sporym plusem jest również to, że usuwanie kamienia nazębnego jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego raz do roku można z niego skorzystać zupełnie za darmo – nikt nie znajdzie więc żadnej wymówki, by tego nie zrobić.

Jak widać, w gabinetach stomatologicznych przeprowadza się nie tylko klasyczne i standardowe leczenie zębów, ale także i bardziej specjalistyczne zabiegi o podłożu estetycznym, które mogą świetnie wpłynąć na ogólną prezencję uzębienia. Od czasu do czasu na pewno wypadałoby z nich skorzystać. Regularne usuwanie kamienia nazębnego ma olbrzymi wpływ nie tylko na prezencję całego uzębienia, ale także i na stan poszczególnych zębów.

Zobacz polecane: stomatolog warszawa bielany.