Rodzaje pasów w kurtynach paskowych


Kurtyna paskowa ma różne zastosowanie, a zależy to w głównej mierze od tego z jakiego rodzaju pasków jest zbudowana.
Pasy są z folii PCV, wytwarzanej w procesie ekstruzji. Wszystkie są jednakowej grubości oraz szerokości, natomiast wysokość pasów zależy od wymagań klienta, czyli od wysokości miejsca gdzie będą montowane. Pasy mają gładką powierzchnię oraz zaokrąglone brzegi.
Standardowe pasy to przezroczyste wstęgi o bardzo wysokiej przepuszczalności światła. Sprawdź nasze kurtyny paskowe pcv.
Do kurtyn, które będą zamontowane w chłodniach czy też w innych miejscach gdzie występują bardzo niskie temperatury, dodawana jest większa ilość substancji, która sprawia, że taka kurtyna na drzwi jest odporna na działanie niskiej temperatury. Tą substancją jest plastyfikator, który eliminuje ryzyko pękania czy też kruszenia się kurtyny.
Kurtyny paskowe często montowane są na stanowiskach pracy, na przykład jako Kurtyny paskowe. Pasy, z których jest wykonana taka kurtyna nie przepuszczają promieniowania ultrafioletowego oraz podczerwonego, dzięki czemu chronione są oczy oraz skóra pozostałych pracowników, którzy pracują na są siadujących stanowiskach.